Potaczkowa 15 sierpnia 2017 roku

Opublikowano: 15.08.2017

Słoneczna pogoda i piękne widoki towarzyszyły turystom , którzy we wtorek wybrali się na Potaczkową. Najciekawsza trasa prowadziła szlakiem czarnym im. Juliana Tolinskiego i Elfrydy Trybowskiej z Mszany Dolnej .Ponad 700 turystów na Potaczkowej powitali Rafał Rusnak - Pełnomocnik Wójta Gminy Niedźwiedź i Radny Rady Powiatu Limanowskiego, Anna Liberda, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Niedźwiedź i Barbara Dziwisz Radna Województwa Małopolskiego. Mszę św.przy Krzyżu Milenijnym odprawił ks. Piotr Fryzowicz z Parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Jurkowie. Z racji święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny- Matki Boskiej Zielnej ks. Stanisław poświęcił bukiety z ziół i kwiatów przygotowane przez uczestników spotkania. Oprawę wokalno- muzyczną spotkania zapewnili zespół folklorystyczny „Porębiański Ród”, kapela pod kierownictwem Bronisława Kaczora z Poręby Wielkiej i Gminny Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny z Niedźwiedzia pod kierownictwem Huberta Rapciaka. Organizatorzy zadbali również o smaczną kiełbasę beskidzką z grilla. Przygotowali również tradycyjne konkursy. Najmilszą wybrano Marię Stamenkov z Jodłownika, a najmilszym Jerzego Boguckiego z Wieliczki. Najmłodszym zdobywcą Potaczkowej okazała się 5 miesięczna Emilia Ryś z Dobrej, a najstarszym 78 letni Edward Zacharski z Krakowa. Z najdalszego zakątka Polski przybyła Magdalena Lewandowska, z Główczyc k. Lęborka, a najdalszego zakątka świata Stanisława i Józef Głowa z Chicago/ USA/ . W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Niedźwiedź zwyciężyli Weronika Jonik z Laskowej przed Stanisławem Stalmach z Lipnika i Filipem Bulanda z Limanowej.

Jury konkursu na najpiękniejszy bukiet ziół Monika Okońska , Anna Liberda i Stanisław Cygal wyróżnili Karolinę Krzysztofiak z Podobina / I miejsce/ , Zofię Pietruszka z Rabki II miejsce/ i Marię Kawula z Tymbarku / III miejsce/.

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe nagrody.

Spotkanie na Potaczkowej było udane i klimatyczne w czym zasługa organizatorów Jadwigi Zapała Dyrektora Gminnego Centrum Kultury oraz współpracowników Andrzeja Zapały, Teresa Chryc, Bernadetty Złydaszyk, Andrzeja Lasyk, Jana Zapały, Anny Strama, Wiolety Wsół . Atrakcją dla turystów był kierdel ponad dwustu owiec wypasanych przez bacę Stanisława Brożnego z Podobina.

W niedzielę 20 sierpnia 2017 roku wędrujemy na Łyżkę oraz na festiwalu Beskidzkie Rytmy i Smaki w Raciechowicach.

Galeria

ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2017

Wyjście na trasę  o godz. 9.00 / za wyjątkiem Touru Mszana Dolna wyjście godz. 5.00, Korabu i Miejskiej Góry wyjście nocne o godz. 21.00 oraz Łopienia i Mogielicy o godz. 8.00 / bez względu na pogodę, na szczycie Msza Św. Polowa, występy, pokazy, konkursy, wspólny grill.

Uczestnictwo w cyklu jest bezpłatne, nie wymaga zgłoszenia, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówkach na własną odpowiedzialność.
Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu konkursu ofert z turystyki pn. „Małopolska Gościnna”.

Relacje z wędrówek

Kalendarz imprez

Patronat medialny

Partnerzy