Śnieżnica 11 czerwca 2017 roku

2017-06-11

Organizator: Gmina Mszana Dolna

Słoneczna pogoda towarzyszyła spotkaniu na Śnieżnicy. Turyści mieli do wyboru wiele tras, ale najwięcej wybrało szlak niebieski ze stacji PKP w Kasinie Wielkiej. Na szczycie Śnieżnej Góry gości powitała Katarzyna Szybiak W-ce Wójt Gminy Mszana Dolna. Mszę Świętą odprawił ojciec opat Dominik Andrzej Chucher- Opactwo Ojców Cystersów w Szczyrzycu. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra dęta Echo Zagórzan” z Kasiny Wielkiej pod kierunkiem kapelmistrza Adama Rusnarczyka i członkowie Zespołu Zagórzanie – Kasinianie pod kierunkiem Andrzeja Ciężadlika . Członkowie Rady Sołeckiej i OSP w Kasinie Wielkiej z Adamem Wrzecionkiem częstowali turystów smaczną kiełbasą z grilla i zapewnili transport. Wśród ponad 500 osobowej grupy piechurów z najdalszego zakątka Europy przybyła Krystyna Świder z Antwerpii /, Belgia/ , a z najdalszego zakątka Polski Maria i Andrzej Gniadek z Tarnowa. Najmłodszym zdobywcą Śnieżnicy okazała się 4 miesięczna Emilka Ryś z Dobrej , a najstarszym 80 letnia Janina Krupa z Dąbrowy Górniczej . Najmilszą Śnieżnej Góry wybrano Annę Popławską z Kasiny Wielkiej , a najmilszym Marcina Szlagę z Kasiny Wielkiej . W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Mszana Dolna najlepsza wiedzą wykazali się I m. Karolina Jędrocha z Krzczonowa, II m. Joanna Kalec z Chocznii k. Wadowic, III m. Julia Banach z Lipowego.
Laureaci otrzymali okolicznościowe nagrody z rąk Z-cy Wójta Katarzyny Szybiak i koordynatora spotkania na Śnieżnicy Piotra Lulka.
 
Po spotkaniu na Śnieżnicy turyści przeszli malowniczym szlakiem zielonym pod opieką przewodnika Michała Skowrona do Dobrej .
 
W najbliższą niedzielę 18 czerwca 2017 roku zapraszamy na Luboń Wielki , oraz na stację PKP w Dobrej na Galicyjski Piknik Kolejowy .