Łyżka 20 sierpnia 2017 roku

2017-08-20

Organizator: Gmina Łukowica i GOK w Łukowicy

Intensywny deszcz i wiatr nie zniechęciło blisko 200 turystów do wędrówki na tajemniczą Łyżkę . Najbardziej wytrwali turyści wybrali szlak zielony z Łukowicy przez Pępówkę pod opieką przewodnika PTTK Jarosława Orła . Na polanie pod szczytem Łyżki w imieniu organizatorów gości powitał Andrzej Bargieł Dyrektor Gminnego ośrodka Kultury w Łukowicy. Mszę świętą polową odprawił ks. Jan Gajda Proboszcz Parafii pw. św. Mikołaja Biskupa w Przyszowej. Turyści mogli wzmocnić siły smaczną kwaśnicą , której do woli mogli próbować. Tradycyjnie przygotowano konkursy z nagrodami. Najmłodszą zdobywczynią deszczowej Łyżki okazała się 4 letnia Ania Palacz z Lipowego , a najstarszą 93 letnia Józefa Wilczyńska z Przyszowej.
Z najdalszego zakątka Polski przebyła Paulina Gruszka z Radna k. Tarnowa, a z najdalszego zakątka świata Dejan Vetkovic z Zlokucane /Serbia/. Największą wiedzą w konkursie o Beskidzie Wyspowym i Gminie Łukowicy wykazali się Teresa Palacz z Lipowego / I miejsce/, Maria Morajko z Przenoszy /II miejsce/ i Konrad Koza z Dobrej / III miejsce/. Wyróżnienie za rodzinne odkrywanie otrzymała rodzina Pazdurów ze Skrzydlnej. Najmilszą Łyżki wybrano Henrykę Sałapatek z Grzechynii, a najmilszym Jana Puchałę z Nowego Sącza. Mimo deszczu spotkanie było b.udane i za to należą się podziękowania pracownikom GOK-u w Łukowicy z Andrzejem Bargielem na czele , strażakom OSP w Przyszowej i Elżbiecie Bargiel .

Za tydzień 27 sierpnia 2017 roku zdobywamy królowa Beskidu Wyspowego Mogielicę , a w Limanowej odbędzie się Festiwal Beskidzkie Rytmy i Smaki .