Miejska Góra 12 sierpnia 2017 roku

2017-08-12

Organizator: Miasto Limanowa

Nocna wędrówka na Miejską Górę była mimo niepewnej pogody była b.udana. Turyści mieli do wyboru wiele tras , najczęściej wybierali szlak niebieski i żółty. Ponad 250 wędrowców na szczycie Miejskiej Góry powitali Jolanta Szyler, Kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Turystyki i Sportu Miasta Limanowa i Walenty Rusin, Radny Rady Miasta Limanowa.

Mszę Świętą przy Krzyżu Tysiąclecia odprawił ksiądz ks. Sylwester Brzeżny z Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Oprawę muzyczną spotkania zapewnił zespół „VENA” w składzie: Zofia Sułkowska, Zbigniew Sułkowski, Janusz Wojsław, Wojciech Piękoś, Paweł Maślanka. Organizatorzy przygotowali bogaty program z konkursami, dobrą zabawą , smacznym poczęstunkiem i na koniec niezapomniany pokaz ogni sztucznych.
Najmłodszym uczestnikiem spotkania na Miejskiej Górze okazał się 2.5 letni Rafał Kita z Limanowej, a najstarszym 74 letni Józef Migacz z Nowego Sącza. Z najdalszego zakątka Polski przybył Adam Rosiek z Oleśnicy k. Wrocławia. W konkursie wiedzy o Limanowej i Beskidzie Wyspowym zwyciężyli Patrycja Gaura ze Słopnic przed Szymonem Banach z Lipowego i Natalią Wierzycką z Limanowej. Najmilszą wybrano Bożenę Smoter ze Słopnic, a najmilszym ks. Sylwestra Brzeżny z Limanowej. Wyróżnienie za rodzinne odkrywanie otrzymała Rodzina Kozów z Dobrej.

Spotkanie na Miejskiej Górze zakończył piękny pokaz ogni sztucznych. Na koniec należy podkreślić bardzo dobrą organizację spotkania i zaangażowanie pracowników Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Limanowa/ Jolanta Szyler, Monika Kempny i Sara Kościółek/ .