Jasień 24 czerwca 2018 roku

2018-06-24

Organizator: Gmina Kamienica

Deszczowa pogoda nie wystraszyła licznych turystów , którzy w niedzielne przedpołudnie wybrali się na Jasień. Większość wybrało szlak zielony i żółty ze Szczawy Białe przez Polanę Wały. Blisko 400 turystów na Polanie Skalne powitał Władysław Sadowski Wójt Gminy Kamienica. Mszę Św. polową sprawowali ks.Paweł Jakóba misjonarz z Beninu oraz ks. Maciej Cepielik z Kamienicy. Oprawę muzyczną Mszy zapewniła kapela ludowa pod kierownictwem Wojciecha Citaka i członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Zalesia. Organizatorzy przygotowali prawdziwą ucztę. Koło Gospodyń Wiejskich z Zalesia pod kierownictwem przewodniczącej Elżbiety Franczyk częstowały gości znakomitymi serami, ogórkami , kiełbaskami oraz domowymi wypiekami. Tradycyjnie rozegrano konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Kamienica, w którym zwyciężył Łukasz Kalec z Dobrej przed Anną Mamak z Lipowego i Ewą Gruca ze Skomielnej Białej .

Z najdalszego zakątka Polski przybyła na Jasień Magdalena Florek z Warki k/ Warszawy a najdalszego zakątka świata ks. Paweł Jakoba z Beninu. Najmłodszym uczestnikiem spotkania była 4.5 letnia Maja Capek z Tokarni , a najstarszym 83 letni Andrzej szczurek z Nowego Sącza.

Najmilszą turystką wybrano Elżbietę Franczyk z Zalesia , a najmilszym Wiesława Wierzyckiego z Zbludzy.

Wszyscy laureaci konkursów otrzymali okolicznościowe nagrody z rąk Wójta Gminy Kamienica Władysława Sadowskiego. W dobrych humorach turyści szlakiem żółtym przeszli z Jasienia do Lubomierza .

Nad bezpieczeństwem i transport zapewnili członkowie OSP Zbludza , OSP Zasadne i OSP Zalesie oraz Jan Kulig Sołtys Kamienicy Górnej. Koordynatorem spotkania był Władysław Bulanda z Urzędu Gminy w Kamienicy. Należy podkreślić dobrą atmosferę spotkania i gościnność gospodarzy.