JAWORZ 15 lipca 2018 r.

2018-07-15

organizator Gmina Limanowa

Słoneczna pogoda z przerwami na deszcz towarzyszyła niedzielnemu spotkaniu na Jaworzu. Najliczniejsza grupa turystów pod opieka przewodnika PTTK Mirosława Sipaka wyruszyła ze stacji PKP w Pisarzowej szlakiem zielonym, a następnie niebieskim przez Sałasz. Na szczycie Jaworza gości powitali Marian Mąka Z-ca Wójta Gminy Limanowa . Mszę Świętą polową odprawił ks. Stanisław Pachowicz proboszcz parafii pw Najświętszej Maryi Panny w Chomrawicach .

Oprawę muzyczną Mszy i spotkania zapewniła kapela „Kijom Warci” z Pisarzowej. Członkinie KGW w Męcinie z Przewodniczącą Danutą Smoleń częstowali turystów regionalnymi przysmakami . Z wieży widokowej na Jaworzu turyści mogli podziwiać piękne widoki na Beskid Wyspowy i Sądecki. Wśród ponad 700 wędrowców najmłodszym zdobywcą Jaworza został 6 miesięczny Michal Bukowiec z laskowej , a najstarszym 94 letni Jan Kmak z Londynu. Z najdalszego zakątka Polski przybyli z Wejherowa członkowie Klubu Rowerowego „Cyklista”. , a ze świata Emilka i Martyna Matuszyk z Houston w USA. W konkursie wiedzy o Gminie Limanowa i Beskidzie Wyspowym zwyciężył Marcin Kowalski z Wejherowa przed Magdaleną Banach z Lipowego i Ryszardem Musiałem z Kokotowa. Najmilszą niedzielnego wędrowania wybrano Marlenę Myszka z Chicago , a najmilszym ks. Stanisława Pachowicza z Chomranicy . Wyróżnienie za rodzinne wędrowanie otrzymała Śliwów ze Skawiny. Wszyscy laureaci konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody z rąk Zastępcy Wójta Gminy Mariana Mąki . Nad bezpieczeństwem turystów czuwała sekcja operacyjna Limanowa GOPR z Adamem Matrasem i członkowie OSP w Męcinie z Naczelnikiem Eugeniuszem Kryżakiem. W dobrych humorach turyści kontynuowali wędrówkę szlakiem niebieskim i żółtym do stacji PKP w Męcinie . . Warto podkreślić dobrą organizację spotkania na Jaworzu.

W następny weekend czeka na turystów nocna wędrówka na Ćwilin w sobotę 21 lipca, wędrówka na Łopusze Wschodnie w niedzielę 22 lipca i Festiwal Beskidzkie Rytmy i Smaki w Słopnicach.