ŁOPUSZE WSCHODNIE 22 lipca 2018 roku

2018-07-22

organizator Gmina Żegocina

Po raz drugi wędrowcy w ramach odkrywania Beskidu Wyspowego zdobywali Łopusze Wschodnie . Turyści mieli do wyboru dwa szlaki z Żegociny zielony a, z Laskowej czarny. Towarzyszyła im słoneczna pogoda i piękne widoki na Beskid Wyspowy. Na szczycie ponad 700 gości powitał Jerzy Broniarz Wójt Gminy Żegocina . Mszę Św. polową odprawili ojcowie Kapucyni Tomasz Krawczyk z Wiener Neustadt w Austrii i Paweł Działa z Lubartowa. Piękną oprawę muzyczną Mszy i spotkania zapewnił zespół „Confessio”.

Organizatorzy zadbali o zgłodniałych turystów serwując smaczne dania regionalne. Przygotowano wiele konkursów. Najmłodszym zdobywcą Łopusza Wschodniego został 5 miesięczny Konrad Niemczak z Żegociny, a najstarszym 89 letnia Katarzyna Wiśniowska z Rozdziela.
Z najdalszego zakątka świata przybyły Jolanta Kędra z Kanady , a z najdalszego zakątka Polski Urszula Klimaszewska z Łodzi .
W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym oraz Gminie Żegocina zwyciężyła Zofia Hanusiak z Jordanowa / I miejsce/ przed Grzegorzem Rysiem z Dobrej / II miejsce/ i Dariuszem Kokosińskim z Krakowa / III miejsce/.

Najmilszymi zostali wybrani Maria i Tomasz Zapala z Tymbarku . Laureaci konkursów otrzymali okolicznościowe nagrody z rąk Jerzego Broniarza Wójta Gminy Żegocina .

Organizację spotkania i transport wzorcowo zapewnili pracownicy Centrum Kultury i Sportu w Żegocinie z Dyrektorem Mieczysławem Kędra na czele.
Pod kierunkiem przewodnika Jarosława Orła turyści w b. dobrych humorach szlakiem niebieskim i zielonym udali się do Żegociny.
29 lipca 2018 roku zapraszamy na wędrówkę na Kostrzę i do Rabki na VI Festiwal „Beskidzkie Rytmy i Smaki „.

Spotkanie dofinansowane z konkursu ‘Małopolska Gościnna” przez Województwo Małopolskie .