Łyżka 19 sierpnia 2018 roku

2018-08-19

Organizator: Gmina Łukowica i GOK w Łukowicy

Słoneczna pogoda towarzyszyła turystom , którzy w niedzielne przedpołudnie wybrali się na tajemniczą Łyżkę. Największa grupa wędrowców dotarła na szczyt szlakiem czarnym z Przyszowej pod kierunkiem przewodnika Mirosława Sipaka . Ponad 1000 gości na szczycie Łyżki powitał Andrzej Bargieł Dyrektor Gminnego ośrodka Kultury w Łukowicy. Mszę świętą polową odprawili ks. Mieczysław Pająk misjonarz z Bimbo w Republice Środkowoafrykańskiej i ojciec Jacek Dutka Prowincjał Ojców Dominikanów w Kijowie na Ukrainie . Turyści mogli wzmocnić siły smaczną grochówką przygotowaną przez Gospodarstwo Agroturystyczne „ Jeżowa Woda „ i „Kobitki spod Łyżki” / Elżbieta Bargiel, Małgorzata Leśniak i Irena Śmierciak/. Tradycyjnie przygotowano konkursy z nagrodami. Specjalną nagrodę za artystyczne wykonanie …4 metrowej łyżki otrzymali Konrad Koza i Michał Koza z Dobrej. Najmłodszym zdobywcą Łyżki okazał się 5 miesięczny Leon Batko z Łukowicy , a najstarszym 82 letni Kazimierz Kowalczyk z Przyszowej.
Z najdalszego zakątka Polski przebyła Róża Nogawska z Warszawy, a z najdalszego zakątka świata ks. Mieczysław Pająk z Bimbo / Republika Środkowoafrykańska /.
Największą wiedzą w konkursie o Beskidzie Wyspowym i Gminie Łukowicy wykazali się Katarzyna Morejko z Przenoszy / I miejsce/, weronika Jonik z Laskowej /II miejsce/ i Weronika Tsvetkov z Monachium / III miejsce/.
Najmilszą Łyżki wybrano Elżbietę Bargiel z Przyszowej , a najmilszym Adama Chrustka z Mszany Dolnej . Laureaci konkursów otrzymali pamiątkowe nagrody z rąk Andrzeja Bargiela Dyrektora GOK-u w Łukowicy.
Za tydzień 26 sierpnia 2018 roku zdobywamy królowę Beskidu Wyspowego Mogielicę , a w Limanowej odbędzie się VI Festiwal Beskidzkie Rytmy i Smaki .

Spotkanie dofinansowane przez Woj. Małopolski w ramach konkursu Małopolska Gościnna.